Vlady je úplně normální upíří kluk. Se svým tatínkem hrabětem Drákulou žije na hradě Špičáku v Horním Transilburgu, chodí do školy, kamarádí se spolužáky a díky zázračným tabletám nemusí pít lidskou krev. Stačí mu obyčejný kečup.Jednoho dne ale hrabě Drákula nečekaně zmizí a Vladymu nezbude nic jiného než ho vyrazit hledat. Spolu s kamarády podniknou dobrodružnou cestu, která je zavede nejen do Bermudského trojúhelníku, ale také k velkému Praupírovi. Má něco společného s Drákulovým zmizením?