Mikina s vysokou viditelností Payper LEADER – EN ISO 20471 třída 2, CE II CAT, 3M Scotchlite, BIG SIZE S–5XL
Potřebujete certifikovanou pracovní mikinu s vysokou viditelností, která splní přísné normy a zároveň poskytne komfort pro celou směnu? Payper LEADER je pánská mikina s kapucí a reflexními páskami z materiálu 3M Scotchlite certifikovaná podle EN ISO 20471 třída 2 — standardní normy pro oděvy s vysokou viditelností v dopravě, logistice a stavebnictví. Prodyšná polyesterová pletenina (100% polyester, 300 g/m²) zajišťuje odvod vlhkosti; celozip SBS s kovovým jezdcem a systém Lock System na hrudní kapse doplňují funkční výbavu.
Proč si vybrat Payper LEADER?
- Certifikace EN ISO 20471 třída 2 a CE II CAT: Mikina splňuje požadavky pro pracovní oděvy s vysokou viditelností — povinná výbava pro práci u silnic, na stavbách, v logistice a železniční dopravě.
- Reflexní pásky 3M Scotchlite: Reflexní materiál od světového lídra v oblasti bezpečnostních reflexních prvků — maximální odrazivost světla v tmavém prostředí nebo za snížené viditelnosti.
- Prodyšná pletenina (Breathable): DRY-TECH 100% polyester odvádí vlhkost a zajišťuje komfort i při fyzicky náročné práci.
- BIG SIZE S–5XL: Certifikovaná viditelnost pro celý tým bez ohledu na velikost.
- Hrudní kapsa Lock System: Kapsa s uzavírací klopou a kroužkem na jmenovku — bezpečné uložení dokladů nebo přístupových karet.
- Dvě přední kapsy se skrytým zipem a celozip SBS s jezdcem semi-auto lock: Kompletní funkční výbava pro pracovní použití.
- Flexibility panel: Elastický prvek v oblasti pohybu pro zvýšený komfort při fyzické práci.
Technické parametry:
VlastnostSpecifikace Materiál100% polyester (gázovina, Breathable) Gramáž300 g/m² CertifikaceCE II CAT, EN ISO 20471 třída 2, reflexní pásky 3M Scotchlite StřihRegular Fit, pánský střih, BIG SIZE VelikostiBIG SIZE S–5XL Barvy2 fluo barvy (žlutá fluo/námořnická modrá, oranžová fluo/námořnická modrá) PraníPrát při max. 30 °C, nebělit, nesušit v bubnové sušičce, žehlit při nízké teplotě, žádné chemické čistění, max. 25× praní, prát naruby Váháte s výběrem správné velikosti?Nejste si jisti, zda zvolit L nebo XL? Podívejte se na naši detailní tabulku velikostí, kde najdete přesné míry přímo od výrobce Payper.
Zobrazit tabulku velikostíNejčastější dotazy zákazníků (FAQ)
Proč je limit praní maximálně 25×?
Reflexní pásky 3M Scotchlite mají certifikovanou odrazivost po dobu 25 průmyslových praní při dodržení pokynů pro praní. Po překročení tohoto počtu může odrazivost klesnout pod zákonem požadovanou normu EN ISO 20471 — mikinu je pak nutné vyřadit z pracovního použití v prostředích, kde je vysoká viditelnost povinná.
Proč musím mikinu prát naruby?
Praní naruby chrání reflexní pásky před mechanickým oděrem v pračce, prodlužuje jejich životnost a zachovává maximální odrazivost po co největší počet praní.
SAFEWORK TIP: Doporučujeme vést evidenci počtu praní u každého kusu LEADER — jakmile se přiblíží limit 25 praní, naplánujte obnovu. Certifikovaná vysoká viditelnost je zákonný požadavek v mnoha pracovních prostředích: nesplnění může mít právní důsledky v případě pracovního úrazu.Dolaďte svůj ochranný komplet:
Ochranné pracovní rukaviceDoplňte certifikovanou mikinu LEADER o vhodné ochranné rukavice — kompletní osobní ochranný komplet pro práci v silničním nebo stavebním prostředí.
Vybrat rukavice